pá 15. 3. 2024 18:00 @ Kollárova1008, Vlašim, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 19. kolo

Nadějné vedení ve Vlašimi body nepřineslo

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM - 1. SK PROSTĚJOV 2:1 (0:0)

Branky: 52.Vachoušek (p) , 73.Osuagwu - 47.Malec

Vlašim : VÁGNER – KURKA, BREDA, KAREEM (82. HEPPNER), KULHÁNEK – BERAN, PLANKA – PIKUL (89. KNEIFEL), VACHOUŠEK (90+3. MUSIL), NOGHA – OSUAGWU

Prostějov: VEJMOLA – LÁTAL, HARUŠŤÁK, ŠTĚRBA, RUDZAN – HABUSTA, MATOCHA (77. JAMIU) - BARTOLOMEU (68. J. MATOUŠEK), KOUDELKA (68. SLAMĚNA), P. JAROŇ (77. ZAPLETAL) – MALEC

Na předchozí vítězství nad rezervou Sigmy fotbalisté 1. SK Prostějov nenavázali. Ve Vlašimi prohráli 1:2, přestože se na začátku druhého poločasu dostali do vedení. Domácí ale dokázali výsledek otočit a závěrečná snaha o vyrovnání ovoce nepřinesla.

Domácí vstoupili do zápasu o něco aktivněji, oba týmy si přesto zpočátku dávaly především pozor, aby neudělaly zbytečnou chybu a nepustily soupeře do nějaké velké příležitosti. Od 15. minuty začali iniciativu přebírat hráči Prostějova. Získávali míče vysokým napadáním a o nadějnou šanci se několikrát připravili horší finální přihrávkou. Ve 21. minutě Koudelka poslal přesný centr na hlavu Malce a domácí brankář musel zasahovat. O chvíli později další zakončení prostějovského útočníka skončilo těsně nad břevnem. Po půl hodině po rohovém kopu z hranice vápna vyzkoušel pozornost vlašimského gólmana Vágnera Rudzan a z protiútoku přestřelil Vejmolovu branku Kurka. Domácí ožili, což potvrdil nebezpečný a jen lehce nepřesný pokus Bredy.

V závěru poločasu byli opět lepší hosté a vlašimská obrana musela odolávat sérii centrovaných míčů do pokutového území. Tři minuty před pauzou se do zakončení dostal opět Rudzan, branku ale netrefil. Mezi tyče naopak na druhé mířila střela Planky, s níž si bez potíží poradil Vejmola a zařídil bezbrankový stav po pětačtyřiceti minutách.

Dvě minuty po přestávce hosté udeřili. Rychle získali rohový kop a Malec si našel prostor pro bezchybné zakončení. Do rozhozené obrany se pak řítil Slaměna, jeho přihrávku a lépe postaveného Malce zablokoval na poslední chvíli Breda.

Vlašimi pomohla penalta v 52. minutě. Osuagwu padl po souboji si Vejmolou a vyrovnání zařídil přízemní střelou Vachoušek. Gól zahájil ofenzivní pasáž zápasu. Hostující pokus z deseti metrů Habusty zablokovala obrana, na druhé straně Kareem ze dvaceti metrů trefil tyč.

Oba týmy se i nadále snažili strhnout vedení na svou stranu, jejich kombinacím nechyběla myšlenka, ale přesnost. Do dalšího nebezpečného zakončení se dostal až v 72. minutě Breda, vysoko ale přestřelil prostějovskou branku. Lépe se vedlo domácí opoře o chvíli později, která při domácím rohu zůstala osamocená u zadní tyče a otočila výsledek.

Eskáčko prostřídáním posílilo ofenzivu a bojovalo o vyrovnání. Šest minut před koncem si na Zapletalův centr naběhl Matoušek, v rychlosti ale nezamířil podle svých představ. Nad bránou skončil i následný pokus Harušťáka. Tři minuty před koncem mířil lépe Habusta, ani on však domácího brankáře nepřekonal a stejně dopadl v závěru nastavení koníček Slaměny.