ne 21. 4. 2024 17:00 @ MěS Kotlina, Varnsdorf, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 24. kolo

Muži: Varnsdorf - Prostějov

Z Kotliny odjíždíme s debaklem

FK VARNSDORF - 1. SK PROSTĚJOV 5:1 (1:0)

Branky: 15. Stránský, 64. Kouřil, 70. Juzvak, 88. Hodek, 90+2. Gembický – 57. J. Matoušek

Žluté karty: 43. Rudnytskyy, 45+2. Stránský, 82. Podzimek – 14. Habusta, 35. Zapletal

1. SK Prostějov: Mucha – R. Látal, Bednár, Štěrba (22. Zapletal), Harušťák – Habusta (C) - Bartolomeu, Slaměna, Matocha (65. Koudelka), J. Matoušek (65. P. Jaroň) – Jamiu

FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak, Kouřil, Penc (73. Podzimek), Zálešák – Samko, Kosař (73. Kubista) – Rudnytskyy (C) (61. Gembický), Polyák, Stránský – Vojta (66. Hodek)

Rozhodčí: Szikszay – Ratajová, Ježek

Jeden z klíčových zápasů jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalistům 1. SK Prostějov krutě nepovedl. Ve 24. kole prohráli 1:5 ve Varnsdorfu, když v poslední půl hodině zápasu dostali čtyři branky. V prvních minutách bylo jasně vidět, že oběma soupeřům jde opravdu o hodně. Akcím chyběla přesnost, rozehrávka vázla. Hosté se snažili být aktivní a v 10. minutě se do nepřesného zakončení hlavou dostal Habusta. Mimo tyče mířil o chvíli později z uctivé dálky Matocha. Domácí si první pohlednou akci schovali až na 15. minutu, přinesla jim ale hned vedení. Na začátku přesné kombinace byl Samko, na jejím konci Stránský. Eskáčko postupně nacházelo půdu pod nohama a snažilo se vyrovnat. Ve 38. minutě se už Prostějov málem radoval. Po průnikové přihrávce Slaměny napálil Jamiu tyčku. Závěr poločasu se odehrál v režii hostů, maximálně vytížená obrana Varnsdorfu přesto
do pauzy vedení uhájila.
Po přestávce hostujícím fotbalistům chvíli trvalo, než se opět nastartovali, soupeř z toho ale vytěžil jen závar po rohovém kopu, nebezpečí včas zažehnal Mucha. V 58. Minutě dlouhý nákop na útočnou polovinu skvěle zpracoval Jamiu a ukázkově přihrál na Matouška, který s jistotou zařídil vyrovnání. V 63. minutě se skóre opět posunulo. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Kouřil a Varnsdorf opět vedl. Na konci 70. minuty domácí vyrazili k rychlému brejku a ve chvíli, kdy se zdálo, že největší nebezpečí odvráceno, dostal se po smolném odrazu k míči Juzvak a z otočky poslal míč přesně pod břevno.
Obdržené branky s Prostějovem zamávaly. Hráči kazili i snadné přihrávky a jen obtížně se dostávali na útočnou polovinu. Tři minuty před koncem ještě navíc opět inkasovali, když ideální přihrávku Samka zužitkoval Hodek a debakl Hanáků završil v nastavení střelou z hranice šestnáctky Gembický.