ne 1. 9. 2024 10:15 @ SC Olympia Radotín, Praha 5, Chance Národní Liga, 8. kolo

Muži: SK Slavia Praha B - 1. SK Prostějov

Branky: 44. D. Toula, 47. Mikulanda – 41. Lehovec, 72. Matoušek

Žluté karty: 49. D. Toula, 87. Hunal – 22. Matoušek, 36. Ševčík, 45+2. Lahodný, 60. Kučera (trenér), 86. Matocha, 90. Carneiro

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler

SK Slavia Praha B: O. Kolář – Trédl, Hunal, Konečný, Zachoval – Pech (90. Mi. Škoda), Bužek – Belžík (69. Pikolon), Beran, Mikulanda (78. Slončík) – D. Toula

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík, Šindelář, Carneiro – Lahodný, Matocha – Matoušek (84. Lima), Bartolomeu (30. Vybíral, 90+2. Zapletal), Hrdlička (84. Koudelka) - Žák (90+2. Slaměna)

Fotbalisté 1. SK Prostějov prodloužili sérii bez porážky i v 8. kole Chance Národní ligy na půdě rezervy Slavie. Až na začátky poločasů byli hosté lepším týmem a remíza 2:2 je více než zasloužená.

Mladý tým Pražanů soupeře na domácí půdě zpočátku zatlačil na jeho polovinu. Trédl nemířil přesně, k větší šanci nevedla ani série tří rohových kopů kolem desáté minuty. Mimo tyče mířil hlavou Zachoval a stejným směrem putovala také tečovaná střela Bužka ve 20. minutě utkání.

O čtyři minuty později na sebe upozornili poprvé také hosté, střela Lahodného z osmnácti metrů ovšem měla gólové parametry a Slávisty od pohromy zachránil skvělým zákrokem brankář Kolář.

Po půl hodině hry musela prostějovská střídačka řešit výraznou potíž. Ze hřiště musel zraněný Bartolomeu, kterého nahradil Vybíral. Hanáci se postupně začali rozehrávat, přesto musel Vejmola zasahovat po kvalitní střele Mikulandy.

Čtyři minuty před koncem poločasu snaha Hanáků a zlepšený výkon přinesla výsledek. Mikulanda u postranní čáry přišel o míč, čehož využil Lahodný. Jeho rána trefila Lehovce a od jeho zad se míč odrazil do branky.

Domácí nešťastník se vykoupil už po třech minutách, když z levé strany poslal kvalitní centr do vápna, kde Trédl našel Toulu a ten už potrestal chvilkovou ztrátu koncentrace prostějovského výběru – 1:1.

Také vstup do druhé části střetnutí vyšel lépe domácím. Po dvou minutách šli do vedení. Nepovedená střela Pecha mířila vedle tyče, u které ale stál osamocený Mikulanda a tomu stačilo jen nastavit nohu a usměrnit míč do sítě.

Hráči eskáčka se okamžitě snažili odpovědět. Volej Matouška v 51. minutě vyrazil na roh Kolář, ke srovnání nevedly ani velké závary v pokutovém území Slavie v další pasáži zajímavého duelu.

Prostějov stále tlačil, dvaadvacet minut před koncem se do branky nevešla hlavička Matouška. Do podobné situace se ofenzivní hráč hanáckého výběru dostal také v 74. minutě po rohovém kopu a tentokrát už zamířil přesně – 2:2!

Povzbuzení hosté se snažili v závěru strhnout vítězství na svoji stranu. Pět minut přes pauzou se z otočky snažil překonat Koláře Lehovec, v úplné koncovce nevedla k úspěchu ani snaha střídajícího Limy, který naskočil do prvního zápasu v sestavě Prostějova a změnu skóre nepřineslo ani čtyř minutové nastavení.

Hodnocení Radima Kučery:
„Naplnil se náš předpoklad, že soupeř bude hodně nepříjemný. Slavia má mladé a šikovné hráče, kteří nám především v prvním poločase dělali problémy. Sice jsme vedli, v závěru poločasu nás ale zmáčkli a vyrovnali. Po pauze jsme hráli mnohem výše. I když domácí otočili výsledek, byl náš výkon lepší, než v první části. Vyrovnání si hráči zasloužili. Bylo tam ještě několik dobrých šancí, mohly z toho být i tři body, ale remíza je zasloužená. Bod bereme, každý zisk venku je v této soutěži skvělý.“