so 13. 7. 2024 10:15 @ Leština, Přípravná utkání

Branky: 49. Šindelář, 57. Ševčík – 25. Hausknecht

Prostějov:
Vejmola – Ševčík, Šindelář, Bielan, Slaměna, Matoušek, Jedlička, Lahodný, Lehovec, Bartolomeu, Koudelka

Střídající: Neuman, Imider, Matocha, Vybíral, Látal, Habusta, Zapleta, Kauan, Hrdlička, Žák

Poslední přípravný zápas odehráli fotbalisté 1. SK Prostějov na hřišti v Leštině a jejich soupeřem byl SK Uničov. Tradiční účastník moravskoslezské fotbalové ligy byl především v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem a eskáčko o vítězství 2:1 rozhodlo až po změně stran.

V úvodní polovině zápasu byla hra vyrovnaná. Oba soupeři drželi na vlastní polovině své pozice a díky tomu se ani jeden tým nedostával do větších šancí. Prostějov se nedokázal výrazněji prosadit i díky horšímu pohybu a zbytečným ztrátám. Uničov navíc jednu z nich dokázal potrestat. Po zisku ve středu pole se řítil na prostějovskou branku Javůrek, ideálně přihrál Hausknechovi a tomu stačilo trefit prázdnou branku.

Po obrátce svěřenci Radima Kučery přidali a pomohli si standartními situacemi. Ve 49. minutě ránu Koudelky vyrazil brankář Král na roh a po něm se hlavou prosadil Šindelář. Podobná situace se opakovala o osm minut později, míč do branky v tomto případě uklidil Ševčík. Od tohoto okamžiku byl Prostějov lepší, Uničovu postupně docházely síly a nedokázal se dostat k potřebnému tlaku ani šancím. V 89. minutě naopak mohl přidat třetí branku Habusta, jeho zakončení hlavou ale skvěle vyrazil uničovský gólman.

Hodnocení Radima Kučery:

„Z výkonu jsem trošku rozpačitý. V předchozích zápasech jsme byli lepší na míči, tentokrát nám trošku překážel. Soupeř se nás hodně potrápil a dokonce šel do vedení. My jsme si sice pomohli standartními situacemi, ale především v krajních prostorech mi chyběla větší kvalita. V přechodové fázi bylo hodně ztrát. To musíme zlepšit, jinak se neposuneme dopředu.“