ne 4. 8. 2024 10:15 @ Seifertova, Praha 3, Chance Národní Liga, 4. kolo

Muži: FK Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov

FK Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Branky: 37. Jirásek, 47. Necid, 90. Sodoma

Žluté karty: 90. Koudelka

FK Viktoria Žižkov: Melichar – M. Richter, Broukal, Fišl, Divíšek (72. Klusák) – Petrák, Jirásek (C) (88. Tregler) – M. Hönig (86. Muleme), Batioja (78. Sixta), Gembický (46. Prošek) – Necid (78. Sodoma)

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík (C), Šindelář, Carneiro (33. Bielan, 77. Koudelka) – Matoušek (65. Slaměna), Matocha, Lahodný, Vybíral (77. Bartolomeu) – Žák, T. Jedlička

Rozhodčí: Nehasil – Kubr, Beneš

S hodně krutou porážku 0:3 na Žižkově se museli smířil fotbalisté 1. SK Prostějov po utkání 4. kola Chance Národní ligy. Nebylo jim nic platné, že byli lepší na míči, měli více střeleckých pokusů a rohových kopů.

Hanáci byli od začátku aktivní a tak se hrálo především na domácí polovině. Už v první minutě střílel Matoušek, o chvíli později prověřil brankáře Melichara hlavou Carneiro. Na konci první čtvrthodiny se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Lahodný a jeho razantní pokus zastavil obětavě žižkovský obránce Fišl.

První opravdu velkou šanci měli hosté ve 22. minutě, kdy Jedlička posunul míč na nabíhajícího Matouška, jehož následnou střelu položený Melichar rukou vysunul za zadní tyč. Po půl hodině hry musel Prostějov střídat. Po souboji s Necidem to sice Carniero chvíli zkoušel, přesto musel přenechat své místo Bielanovi.

Žižkov se dlouho trápil, přesto se ve 37. minutě dostal do vedení. Po rychlém přechodu na útočnou polovinu se trefil Jirásek, jehož pěkná rána z hranice šestnáctky se od ruky nataženého Vejmoly odrazila k pravé tyči. Po třech minutách mohlo být vyrovnáno. Matoušek našel přesným centrem Jedličku, který jen těsně minul přední tyč branky Viktorie.

V závěru poločasu se musel vytáhnout Vejmola proti ráně Necida, kterou prostějovský brankář dokázal vyrazit a uchránil hosty od další pohromy.

Hned po přestávce dostali fotbalisté eskáčka tvrdý direkt. Po pravé straně vletěl do pokutového území Necid a přesnou dělovkou prostřelil Vejmolu. Hosté najednou prohrávali o dvě branky a šance na body se výrazně vzdálila.

Snažili se sice okamžitě reagovat, ke kontaktní brance ale jejich snaha nevedla. V nadějných pozicích nedokázal přesně zakončit Žák, další akce končily nepřesnou přihrávkou. Defenziva Žižkova si byla vědoma pohodlného náskoku a v klidu dokázala zastavit i následující kombinace soupeře.

Prostějovská střídačka chtěla výkon týmu oživit střídáním a postupně poslala do utkání hned několik ofenzivních hráčů. Snažil se především Slaměna, který se hned po příchodu na hřiště dostal do zakončení a pak poslal do pokutového území nebezpečný centr.

Jen pár centimetrů dělilo hostujícího fotbalistu od snížení v 87. minutě. Po brejku a zaváhání žižkovské obrany trefil tyč. Jak proměnit nabídnutou šanci ukázal soupeři ve čtvrté minutě nastavení Sodoma, který domácím zařídil nečekaně vysoké vítězství.

Hodnocení Radima Kučery: „I trenér soupeře Marek Nikl říkal, že výsledek je pro nás krutý. Já si ale myslím, že to není úplně pravda. Soupeř nám prostě ukázal, jak se to má dělat. My jsme sice byli aktivnější, ale v zakončení to bylo špatné. Měli jsme mnohem více střel, ale branku se podařilo trefit jen dvakrát. Žižkov dal první gól prakticky z ničeho a podruhé Necid ukázal, že to není žádná věda. Prostě do toho prásknul a bylo. Nám chyběla větší hladovost ve finální části. Možná by vše vypadalo jinak, kdybychom proměnili hned první šanci na začátku zápasu. Na to se ale nehraje. Ani na celkový dojem a optickou převahu. Musíme se hned zvednout, věřím, že se to podaří.“