so 1. 4. 2023 10:15 @ MěS Za Vodojemem,Chrudim, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 20. kolo

Tyč hned v úvodu, přežitá penalta, vedení - zisk bodu nebo ztráta dvou ??

ŽK: Skwarzcek, Míka - Stříž, Bartolomeu, Rolinek

Rozhodčí: Ulrich, Arnošt, Pfeifer

Diváků: 460

Chrudim:FLODER – HALÁSZ, HAŠEK, MÍKA, V. SVOBODA II (26. JANČURA) – ŘEZNÍČEK – KESNER, ZÁVIŠKA (84. PRŮCHA), SKWARCZEK, KODÝDEK (62. SOTORNÍK) – FIRBACHER (62. JEDLIČKA)

Prostějov:VEJMOLA – STŘÍŽ, GÁBRIŠ, BOLF, M. MACH (90+3. BIALEK), BARTOLOMEU (87. VLACHOVSKÝ), SCHAFFARTZIK, KULIG (56. DANO), CHVĚJA (56. ROLINEK), MALEC (90+3. BLAHUTA), KOUDELKA

Pro oba celky se v rámci 20.kola F:NL jednalo o důležitý zápas, domácí si na jaře doposud vždy body rozdělili se soupeřem, Prostějov na tom se ziskem pouhého jednoho bodu byl ještě hůře a pohled na extrémně vyrovnanou tabulku značil pro oba celky jediné. Pokusit se bodovat naplno. Domácí do zápasu vstoupili lépe a již ve druhé minutě mohli jít vstříc 3 bodům. proti však byla tyč Vejmolovy brány. Právě strážce hostující svatyně si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Předvedl několik zákroků, které drželi Prostějov ve hře. Paradoxně i přes převahu domácích se skore mělino na druhé straně , když střela Bartolomea si našla z 18 metrů cestu do sítě. Chrudim mohla srovnat z pokutového kopu, Záviška však vysoko přestřelil. V dalším průběhu měli šance oba dva celky, nikdo však nenašel recept na překonání soupeřovy obrany. Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté. Také drůhá půle přinesla několik zajímavyých situací , navýšit vedení hostů mohl opět Bartolomeu, střelu Koudelky zastavila tyč, na druhé straně se domácí dožadovali odpískání druhého pokutového kopu..Několik nebezpečných situací před Vejmolou vzniklo po standartních situacích, skore se však nemělino. Přišla 90 minuta, rohový kop a hlavička osamoceného Jedličky a bylo srovnáno na 1:1.