ProstějovFC Zlín
0:2
st 31. 7. 2024 17:30 @ Za místním nádražím, Prostějov, Chance Národní Liga, 3. kolo

Muži A: 1. SK Prostějov - FC Zlín

Návrat na domácí stadion body nepřinesl

1. SK Prostějov – FC Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 36. Vukadinović (pen.), 90. Nombil.

Žluté karty: 35. Ševčík, 85. Vejmola – 72. Bartošák, 88. Reiter

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík (85. Zapletal), Šindelář, Carneiro – Lahodný, Slaměna (69. Hrdlička) – Bartolomeu (69. Vybíral), Koudelka, Matoušek (85. Imider) – Žák (77. T. Jedlička).

FC Zlín: Dostál – Kopečný, Černín, Simerský (C), Bartošák – Tkáč (81. Kulíšek), Nombil (90+3. Bránecký), Machalík – Vukadinović (90+3. Slouk), Brandner (77. Š. Polášek) – Poznar (77. Reiter).

Rozhodčí: Volek – Podaný, Malimánek.

Úžasná návštěva sledovala utkání 3. kola druhé nejvyšší domácí soutěže, v němž 1. SK Prostějov soubojem proti Zlínu otevřel zrekonstruovaný stadion. Domácí přišly podpořit téměř dvě tisícovky fanoušků, které sledovaly zajímavý duel.

Po opatrném začátku se do první příležitosti dostal Brandtner, který poslal centr Vukadinoviče hlavou těsně nad branku. Vzápětí byli blízko k vedoucí brance také domácího fotbalisté. Koudelka, nastoupil ke svému dvoustému zápasu v prostějovském dresu vysunul do vápna Žáka. Tomu ovšem střela nevyšla a slabý pokus do středu branky pohodlně zlikvidoval Dostál.

Příznivci domácího týmu ztuhli ve 36. minutě v Brandtnera v pokutovém území fauloval ve skluzu Ševčík a Vukadinovič pokutový kop proměnil ve stylu Antonína Panenky.

Tři minuty před pauzou se do nadějné pozice dostal po přihrávce Lehovce Bartolomeu. Prostějovskému hráči ovšem míč sjel po nártu a jeho zakončení se díky tomu vůbec nevešlo mezi tři tyče.

Po obrátce eskáčko viditelně přidalo v útoku. V 54. Minutě nedokázal míč po centru z pravé strany usměrnit z pěti metrů do sítě Žák. O minutu později měli domácí k dispozici přímý kop, který Bartolomeu chytře rozehrál na Slaměnu a jeho rána pořádně zaměstnala Dostála. Také další domácí akce přinesla zajímavé zakončení, když Matoušek jen o kousek přestřelil hostující branku.

Zlín si trpělivou a poctivou hrou hlídal těsný náskok a hrozil téměř výhradně centrovanými míči. V zakončené však byli hosté nepřesní. To na druhé straně byl další Matouškův pokus mnohem nebezpečnější, Dostál byl na zemi včas a ostrou ránu vyrazil.

V 72. minutě mohl v předstihu určit vítěze Poznar. Jeho samostatný průnik do vápna vyrazil Vejmola a pak hostující útočník selhal při dorážce, když trefil pouze tyč zcela prázdné branky. Střetnutí gradovalo. Po dalších třech minutách poslal míč proti Matouškově noze Žák, i v tomto případě domácí záložník přestřelil. Domácí tlačili a po rohu Koudelky chybělo Ševčíkovi k přesnému zakončení půl metru.

Hosté všechny situace přestáli a na začátku poslední minuty těsně vedení pojistili, když v prostějovské síti skončila tečovaná střela Nombila z hranice pokutového území a vzala domácím naději na body.

Hodnocení Radima Kučery: První poločas z naší strany nebyl ideální. Složitě jsme se prosazovali, hlavně při finálních přihrávkách. Po jedné takové chybě se soupeř dostal do brejku a byla z toho penalta. Takové věci mě štvou. Po přestávce to už bylo mnohem lepší. Dostali jsme soupeře několikrát do úzkých, měli šance na vyrovnání. Nepodařilo se to, což mě mrzí kvůli fanouškům. Přišlo jich hodně, byli skvělí a věřím, že nám zachovají přízeň a my se jim už příště odměníme výhrou.“