včera v 17:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, Chance Národní Liga, 13. kolo

S Chrudimí jsme o vítězství přišli až v koncovce

Žluté karty: 7. Matoušek, 11. Lima, 48. R. Látal, 70. Lahodný, 77. Ševčík – 63. Leitner, 79. Jan Řezníček, 79. Toml

Rozhodčí: Cieslar – Bělák, Marek

1. SK Prostějov: Vejmola – R. Látal (81. Bielan), Ševčík, Carneiro, Lehovec – Matoušek (90+1. Vybíral), Hrdlička (90+1. Slaměna), Habusta, Lima – Žák (66. Lahodný), T. Jedlička (81. Bartolomeu)

MFK Chrudim: Šerák – Kozojed, Toml, Leitner, Kutík – Šimek, Jan Řezníček – Hrubeš, Bauer (80. Kejř), Kosek (71. Černý) – D. Látal

Až na začátku nastaveného času přišli fotbalisté 1. SK Prostějov o vítězství v dohrávce 13. kola Chance Národní ligy. V souboji s druhou Chrudimí remizovali 1:1, když při závěrečném zoufalém tlaku soupeře nedokázali uhlídat jeden z posledních útoků protivníka.

Proti silnému soupeři začali domácí aktivně a už po dvou minutách se dostali do velké šance, když dlouhé autové vhazování Matouška propadlo až v Žákovi a ten trefil tyč chrudimské branky. Hosté pak ukazovali, že po předchozích výsledcích mají dostatek sebevědomí a hezky kombinovali, z lehčí převahy ale vytěžili pouze dvě prostějovské žluté karty.

Po patnácti minutách se poprvé měnilo skóre a stálo to za to. Míč si do palebné pozice navedl Kaká a z téměř třiceti metrů vyslal přesný projektil pod horní tyč a zařídil domácímu výběru vedení po nejhezčí brance probíhající sezony.

Po dalších pěti minutách pálil Matoušek, jeho pokus z hranice pokutového území ale srazila obrana na roh. O chvíli později poprvé zahrozila Chrudim. Kosek se dostával do výhodné pozice, ale společně s ním se stačil vrátit Látal a celou situaci definitivně vyřešil včasným vyběhnutím brankář Vejmola.

Oba týmy hrály kombinační fotbal a často se dostávaly před pokutové území soupeře. Více práce měl hostující Šerák, který dvě minuty před pauzou musel chytit střelu Limy, na druhé straně bez potíží kontroloval snahu Kutíka Vejmola.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Chrudim a už po čtyřech minutách se do dobré pozice dostal hostující Látal. Z pěti kroků ale napálil míč pouze do boční sítě. Domácí odpověděli vysokým napadáním a snažili se držet míč co nejdále od vlastní branky. Soupeře tak tlačili do těžkých pozic a do zakončení se tak dostal pouze Šimek, jehož tečovanou střelu v 56. minutě s přehledem kryl Vejmola.

Po hodině hry přišly v rozmezí několika minut šance eskáčka na potvrzení průběžného výsledku. V 63. minutě Matouškovu střelu zablokovala obrana a dorážka Habusty letěla nad branku. Vzápětí Jedličkovi chyběl krok, aby dotáhl nadějný brejk. Z následného rohu hlavičkoval Kaká, pak pálil Habusta a Matoušek. Se všemi pokusy si brankář Šerák poradil. Silnou domácí pětiminutovku ukončila rána Jedličky z úhlu, po které se opět vyznamenal chrudimský brankář.

V poslední dvacetiminutovce se hosté stále více tlačili do útoku, prostějovská defenziva však dlouho odolávala. Chrudim marně hledala cestu do pokutového území a zdálo se, že Hanáci získají cenné tři body.

Krátce po vypršení řádné hrací doby se ale hosté dočkali. Díky velké aktivitě získali dva dlouhé auty po sobě a zatlačili soupeře do pokutového území. Po následném centru se míč dostal až k volnému Kutíkovi. Jeho tečovaný pokus skončil v síti a rozhodl o dělbě bodů.

Hodnocení Radima Kučery:
Zápas byl z naší strany dobře odpracovaný, vítězství bylo blízko. Je to škoda, už jsme si měli výsledek pohlídat. Je to ale vždy o osobní zdatnosti. Mohli jsme jít do brejku, místo toho přišla ztráta a už se to zase valilo na naši stranu. Nějak se to v pokutovém území odráželo a byl z toho gól. Trošku smůla, ale štěstí prostě musíte jít naproti. V prvním poločase jsme byli nebezpečnější, než v tom druhém. Byli jsme pod tlakem, i když jsme soupeři do ničeho nepouštěli. Když nedohrajete nějakou šanci na 2:0, může se to v závěru vymstít a přesně to se stalo.“