2:0(1 : 0)
pá 21. 6. 2024 17:00 @ Hutisko - Solánec, Přípravná utkání

MUŽI: 1. SK Prostějov - FK MŠK Považská Bystrica 2:0

Úvodní přípravný zápas přinesl výhru s čistým kontem.

První týden přípravy zakončili fotbalisté 1. SK Prostějov úvodní herní prověrkou. Jejich soupeřem byla na hřišti TJ Sokol Hutisko-Solanec Povážká Bystrica. Eskáčko vyhrálo 2:0, když bylo, až na krátkou pasáž ve druhé půli, lepším týmem.

Kouč Hanáků Radim Kučera rozložil zatížení mezi všechny hráče a do utkání naskočilo jednadvacet fotbalistů. Zahajovací jedenáctka svého protivníka poctivě napadala už na jeho polovině. Prostějov byl lepší na míči i v kombinaci a ve 26. minutě se poprvé prosadil po brance Matouška.

I po změně stran byl Prostějov aktivnější a dostal se do několika zakončení po rychlých akcích a přímých kopech. Fotbalisté Povážské Bystrice se postupně dostávali do obrátek, začali aktivně napadat rozehrávku eskáčka a po hodině se dostali do několika šancí. Gólové zakončení Cisára v 60. minutě zablokovala obrana.

Domácí reagovali tím nejlepším způsobem a v 73. minutě přidal pojistku Lehovec. O korekci výsledku se o deset minut později snažil Kucharčík, jeho pokus z vápna skončil kousek od pravé tyče.

Sestava 1. SK Prostějov:
1. poločas: Vejmola – Krakovčík, Bielan, Imider, Slaměna, Kam Sami, Matoušek, Lahodný, Látal, Enebi, Koudelka
2. poločas – Baláž – Ševčík, Trunda, Matocha, Jedlička, Vágner, Lehovec, Habusta, Zapletal, Bartolomeu