Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovVysočina Jihlava
2:1(1 : 1)
pá 23. 8. 2024 18:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, Chance Národní Liga, 7. kolo

Muži: 1. SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava

První domácí vítězství zařídil Jakub Habusta

Branky: 28. Habusta, 88. Habusta – 41. Araujo-Wilson

Žluté karty: 63. Habusta - 40. Pešek, 54. Boussou, 90+3. Smutný

Rozhodčí: Vokoun – Matoušek, Bělák

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík, Šindelář, Carneiro - Habusta, Lahodný (73. Matocha) - Vybíral (64. Hrdlička), Koudelka (C) (90+4. Bielan), Bartolomeu (64. Zapletal) - Žák (90+4. Imider)

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Chytrý, Štětka, Šancl (56. Selnar), Araujo-Wilson (64. Záhradník), Křivánek, Hošek, Křehlík (56. M. Lacko), A. Čermák (C), Pešek (89. Smutný), Boussou

Diváků: 917

Na třetí pokus to vyšlo. Fotbalisté Prostějova v utkání sedmého kola druhé nejvyšší soutěže přivítali Jihlavu a poprvé se před domácími fanoušky radovali z vítězství. Výhru 2:1 zařídil Jakub Habusta, autor obou branek.

Už po pěti minutách se domácí fanoušci radovali, jejich nadšení ale bylo předčasné, protože gól Žáka nebyl uznaný kvůli ofsajdu. Po dvou minutách na sebe poprvé upozornili také hosté, při přízemní střele Čermáka byl ale Vejmola připravený a jeho pokus vytěsnil na roh.

Více ze hry měli logicky Hanáci, do gólové šance se ale nedostali. Centrované míče dokázala vždy odvrátit defenziva Vysočiny, střely prostějovských fotbalistů pak neměly potřebný směr. Lepší parametry měla na druhé straně jedovka Křehlíka, který z mírného úhlu pořádně vyprášil Vejmolovy rukavice.

Ve 27. minutě se do míče z osmnácti metrů dostal Bartolomeu. Jeho tečovaný pokus dorazil do sítě Žák, také v tomto případě šlo o postavení mimo hru. O minutu později se se již Prostějov dostal do vedení. CentrBartolomea z pravé strany ve vápně vyboxoval Jágrik pouze k Habustovi a jeho krásná rána skočila v levé šibenici – 1:0.

Po šesti minutách měl příležitost pojistit prostějovské vedení Lahodný. Jeho hlavička letěla těsně vedle tyče překonaného Jágríka. Čtyři minuty před koncem poločasu Jihlava ožila. K odraženému míči se dostal Araujo a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Stejný hráč mohl otočit výsledek krátce po začátku druhé půle, Vejmola byl proti. Vzápětí pálil těsně vedle Křehlík a naznačil, že hosté rozhodně nebudou pouze bránit nerozhodný výsledek.

Po hodině hry se připomenul Prostějov. Na centr Radka Lehovce si na zadní tyči nejvýše vyskočil Kauan Carneiro a trefil břevno. Vedení mohl na jihlavskou stranu strhnout Zahradník. Po přihrávce Lacka minul o pár centimetrů pravou tyčku.

Na další klíčový okamžik se čekalo do 88. minuty. Na pravé straně si se svým obráncem poradil Koudelka a naprosto přesně našel nabíhajícího Habustu, který o chviličku později rozjásal tribuny.

Jihlava bojovala až do konce šestiminutového nastavení alespoň o bod. Při poslední akci utkání dlouhý centr propadl přes klubko hráčů až na zadní tyč, kde se odrazil před branku. V tutové šanci při dorážce selhal Smutný a pak už se mohli domácí fotbalisté radovat.

Hodnocení Radima Kučery:
Oproti minulému utkání jsme měli horší pohyb. Jihlava nás trápila, to jsem ale očekával, protože má v kádru mladé dravé hráče. Po vedoucí brance jsem si přál, abychom náskok udrželi do přestávky, to se nepodařilo. Po přestávce jsme se snažili rozhodnout, dlouho se to nedařilo, i soupeř měl několik zajímavých střel. Pak udeřil Kuba Habusta. Už v Ostravě to v útoku dobře doplňoval, teď se trefil, a hned dvakrát. Je třeba přiznat, že v závěru jsme měli obrovské štěstí, soupeř neproměnil tutovou šanci. Možná se k nám přiklonilo, když v některých předchozích zápasech stálo na straně našich soupeřů.