ProstějovFC Vlašim
1:1(1 : 0)
pá 9. 8. 2024 18:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, Chance Národní Liga, 5. kolo

Muži: 1. SK Prostějov - FC S&B Vlašim

Dlouhá přesilovka výhru nepřinesla

1. SK Prostějov - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 21. Matoušek – 57. Hodek

Žluté karty: 88. Habusta – 11. Kurka, 90. A. Pudil

Červená karta: 13. Kurka

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík, Šindelář, Carneiro – Vybíral (61. Slaměna), Lahodný (86. Habusta) – Matoušek (61. T. Jedlička), Matocha (61. Bartolomeu), Koudelka – Žák (77. Hrdlička)

FC Sellier & Bellot Vlašim: Spilka – Musil (78. Soukeník), Kulhánek (C), Breda, Kurka – Onije – Lehký (78. Rosa), Šubert (65. A. Pudil), J. Franěk (22. M. Pudil), Záviška – Hodek (78. Biegon)

Rozhodčí: Nehasil – Kubr, Beneš

V pátém kole Chance Národní ligy fotbalisté 1. SK Prostějov konečně po tři sta jednaosmdesáti minutách střelecký půst, na vítězství to však nestačilo. S Vlašimí remizovali 1:1, přestože se až do konce snažili vstřelit vítězný gól,

Lehce opatrný začátek ukončila 5. minuta. Po centru hostujícího Závišky pálil nebezpečně Šubert a Vejmola musel předvést bravurní zákrok. Domácí chtěli rychle odpovědět, jejich úsilí ale ve dvou případech zastavila nervozita a z ní pramenící nepřesná kombinace.

Po deseti minutách vstoupil do děje střetnutí vlašimský Kurka. V průběhu dvou minut viděl dvě žluté karty a musel předčasně do kabiny. Především dojetí Lahodného u postranní čáry bylo zbytečné a zařídilo Prostějovu přesilovku.

Hráči eskáčka okamžitě vycítili šanci a hnali se do útoku. Po vybídnutí Koudelky měl první gólovou příležitost Vybíral, hostující Spilka ale vytáhl skvělý zákrok. V jednadvacáté minutě se už skóre měnilo. Po rohu Koudelky se prosadil Matoušek, na kterého vlašimská obrana trestuhodně zapomenula a domácí záložník toho precizně využil a hlavou otevřel střelecký účet utkání.

Hosté rozhodně pouze nebránili. Dvakrát se pokoušel vyrovnat Záviška, ve 43. minutě hlavičkoval nebezpečně Breda, který jen těsně minul branku. V nastavení se Prostějov mohl radovat podruhé. Vybíral ovšem po centru Matouška z pěti metrů netrefil přesně.

Další velká příležitost prostějovských fotbalistů přišla šest minut po přestávce. Na hranici pokutového území se o míče pořádně opřel Koudelka, Spilka ale své spoluhráče opět výrazně podržel. V 57. minutě Vlašim srovnala krok. Centr Šuberta usměrnil za čáru hlavičkující Hodek.

Hráči Prostějova se snažili o rychlou odpověď. Slaměna pálil nad, stejným směrem poslal míč také Bartolomeu. Hanáci měli převahu, jejich soupeř ale využíval každou příležitost ke kouskování hry. Navíc Vlašim využila možnosti ke střídání a posílila defenzivu, přes kterou se dostávali domácí jen s velkými obtížemi.

V samotném závěru se přece jen dostali k nebezpečnému zakončení po faulu Pudila na hranici vápna. Slaměna vystřelil nečekaně po zemi, ani jeho pokus se ale nevešel mezi tyče a zajímavý duel skončil remízou.