ne 14. 8. 2022 17:00 @ MěS Kotlina, Varnsdorf, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 3. kolo

FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov 2:0 (1:0)

Branky: 45. Dordić (pen) 62. Dordić (pen)

ŽK: Žák, Samko, Richter – Pinc, Omale, Vlachovský, Bialek, Bartolomeu,Ali – Abubakar

ČK:

Rozhodčí: Radina – Kotalík, Hádek
Diváků: 720

Sestavy

DOMÁCÍ:VAŇÁK – RICHTER, KUBISTA, ZBROŽEK, RADOSTA – BLÁHA, ŽÁK (46. KŘÍŽ) – SCHÖN (86. VACHOUŠEK), ONDRÁČEK (65. SAMKO), DORDIČ (74. LUDVÍČEK) – RUDNYTSKYY (65. TANKO)

HOSTÉ: KRYNSKYI – BOLF, ELBEL (78. BLAHUTA), BIALEK, SCHAFFARTZIK – BARTOLOMEU, OMALE (57. KULIG), M. MACH, ZAPLETAL (57. ALI-ABUBAKAR) – PINC, KOUDELKA (35. VLACHOVSKÝ, 78. PÍCHAL)

Úvod utkání byl z obou stran opatrný , zhruba do 15 minuty byli aktivnější o něo málo hosté. Od začátku bylo patrné , že půjde spíše o boj než fotbal, k vidění byla spousta osobních soubojů a nepřesností. Po úvodní patnáctiminutovce převzali otěže domácí byli aktivnější a drželi Prostějov na jeho polovině. První větší šanci si připsal Ondráček, který jen těsně minul.

Aktivně hrající Ondráček byl i u počátku akce před první brankou, těsně před odchodem do kabin. Jeho centr do pokutového kopu ve skluzu zastavil Schffartzik rukou. Penalta. K té se postavil Bojan Dordič, a tvrdou střelou překonal Krynského, který sice vystihl stranu ale na míč nedosáhl.

Také druhá půle přinesla spoustu tvrdých soubojů , určitě více než fotbalových věcí a brankvých příležitostí.V 62. minutě Varnsdorf rozehrál standardní po které dle mínění sudího Radiny Bialek zastavil soupeře nedovoleně a následoval druhý pokutový kop. S tím si opět Dordič poradil a zvýšil tak vedení domácích na 2:0. Prostějov i přes vystřídání a snahu se zápasem něco udělat již nenašel dostatek sil, domácí si šli tvrdě za ziskem bodů a všechny tři tak zůstávají v Kotlině.