Národní fotbalová ligaFAČR

Přípravka U10: turnaj o Pohár Františka Jury vyhrála Trnava

23.05.2017 21:59 | V sobotu 13.5.2017 se v Prostějově konal turnaj fotbalových přípravek do deseti let o Pohár náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury. Turnaje se zúčastnilo dvanáct týmů a díky týmu z Trnavy byl turnaj mezinárodní.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Ve skupinách se odehrála utkání každý s každým. Po odehrání základních skupin se týmy podle umístění v tabulce rozdělily do skupin o umístění. První dva z každé skupiny o první místo, týmy na třetím a čtvrtém místě do skupiny o páté místo a týmy na pátém a šestém místě do skupiny o deváté místo. Každé mužstvo mělo dva týmy, které hrály zároveň na dvou hřištích a jejich výsledek se po konci utkání sčítal. Každé mužstvo muselo díky tomuto systému přivést všechny své hráče.

Našim mladým fotbalistům se během turnaje nedala upřít snaha a chuť hrát, v některých utkáních nám výhra utekla jen o kousek. Pokaždé to nemůže vyjít a na prvním místě může být pouze jeden. Tentokrát to bylo mužstvo Trnavy. Klukům ze Slovenska gratulujeme a přejeme jim spoustu dalších vítězství i v nových dresech, které si jako vítězové z Prostějova odvezli.

Turnaj se v Prostějově vydařil. Většinou bylo slyšet od trenérských kolegů i ze strany rodičů, kteří se na své děti přijeli podívat, samá pochvalná slova. Velké poděkování za pomoc při organizaci turnaje patří rodičům, kteří se podíleli na hladkém průběhu turnaje, dále všem trenérům, kteří se aktivně zapojili do pořadatelských aktivit, panu Ráčkovi, který se výraznou měrou podílel na organizačních činnostech a díky němuž se podařilo získat ocenění jak pro týmy, tak pro trenéry.

Sestava 1.SK Prostějov: Stavěl, Pešák, Czopnik, Julínek, Páleník, Urban, Zajíček, Trunda, Sasín D, Sasín O, Šponar, Zeman, Ropek, Řehák, Hanzlík, Bořil, Zdobina, Hrdlička, Skalíková, Kozáková, Kozák, Sobota, Prokeš

Výsledky ve skupině:
1.SK Prostějov – Zbrojovka Brno 5:6         
1.SK Prostějov – Vítkovice 3:12
1.SK Prostějov – České Budějovice 3:9       
1.SK Prostějov – Vyškov 6:7
1.SK Prostějov - Slovácko 8:4

Výsledky ze skupiny o deváté místo
1.SK Prostějov – Sigma Olomouc 2:8
1.SK Prostějov – Frýdek Místek 6:5

Konečné pořadí turnaje:

1. Spartak Trnava
2. České Budějovice
3. SFC Opava
4. MFK Vyškov
5. FK Šumperk
6. Hodonín
7. FC Slovácko
8. FC Zbrojovka Brno
9. Sigma Olomouc
10. MFK Vítkovice
11. 1.SK Prostějov
12. MFK Frýdek Místek

foto