Národní fotbalová ligaFAČR

Poslední výjezd jara do Třince

19.05.2017 22:17 | Kolotoč zápasů ve Fortuna národní lize se pomalu uzavírá. O nadcházejícím víkendu sehrajeme poslední venkovní utkání.

Poslední venkovní soupeř není pro naše fotbalisty velkou neznámou. S Třincem jsme se potkali ihned po postupu do třetí ligy z divize, kdy také Třinec „válel“ pouze nejvyšší moravskou soutěž. Od té doby máme vzpomínky především na pohárové utkání v srpnu 2015, kdy jsme po bezbrankové remíze vyřadili Slezany v druhém kole na penalty.

Ani Třinec neprožívá právě vydařenou sezónu, i když účast v dalším ročníku má prakticky zajištěnou. V posledních pěti utkáních se svěřenci trenéra Jiřího Nečka radovali z bodového zisku pouze jednou, když doma porazili ještě více se trápící Frýdek-Místek. V posledním hraném kole podlehli Oceláři v Pardubicích 0:2, když důvěru dostala sestava Paleček – Velner, Čelůstka, Reintam, Janoščín, Stříž (78. Janošík) – Ižvolt (70. Joukl), Krišto (70. Hošek), Motyčka, Šumbera – Dedič.

Po domácí vzpruze proti Žižkovu tedy budou v jisté psychické výhodě spíše naši fotbalisté. Sestava bude ale notně prořídlá, protože karetní trest čeká Suse, nemluvě o dlouhodobě zraněných oporách. Méně vytěžovaní hráči tak budou mít příležitost předvést své schopnosti.