Národní fotbalová ligaFAČR

Střípky ze šatny: Jan Hladík

14.05.2017 19:53 | Jeho rychlostní vybavení bylo hlavním důvodem, proč si jej trenéři v zimě vybrali jako posilu do jarních bojů. Jan Hladík sice několikrát tuto svoji přednost převedl, až proti Žižkovu se ale tento rychlík dokázal uplatnit i střelecky.

Dnes jsi rozhodl utkání, bereš nalezenou efektivitu jako vyvrcholení tvojí práce v našem klubu?

Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. Jenže podobné šance jsme měli i v předchozích zápasech, kdy jsme mohli skórovat. Bohužel to přišlo až tři kola před koncem v domácím zápase proti Žižkovu. Na druhou stranu – zaplaťpánbů za to, že to vůbec přišlo.

Z hráčů dnes čišelo větší sebevědomí, byl to důsledek práce obměněného realizačního týmu?

Trenér po nás chtěl, abychom hráli pod balónem, což jsme myslím dobře plnili, a cílem bylo využívat brejkových situací. Podobně jsme hráli už proti Opavě, kdy jsme sice také vstřelili branky, ale nebylo z toho vítězství. Dnes jsme podobnou taktiku dokázali přetavit v tři body.

Na rychlé kontry jsme sázeli jak proti zmiňované Opavě, tak ve středu proti Táborsku, proč to vyšlo až teď?

Proti Táborsku, které hrálo jiným stylem, se nám nedařilo brejky dotáhnout do konce. V domácím prostředí máme vždycky snahu se ukázat před domácím publikem, nechat na hřišti všechno a dnes to přineslo i bodové ovoce.

Ne vždy se dařilo plnit pokyny trenérů a přenést je na hřiště, v čem byly předchozí zápasy jiné?

Vždycky nás srazil nějaký hloupý gól. Když se snažíte plnit pokyny trenérů a hned od začátku nastane jiná situace, snažíte se se zápasem něco udělat, otevřete hru a to se nám pak nevyplatilo.

Měl jsi dnes zaděláno na hattrick, byla by to pěkná třešnička, že?

Po Skwarczekově nahrávce jsem trefil myslím spojnici tyče a břevna, ale jsem moc rád už za ty dva góly, kdy mě pěkně uvolnil Sečkář a já to spíše intuitivně trefil.

Zbývají ještě dva zápasy, ale dá se pomalu rekapitulovat. Splnilo angažmá v Prostějově to, co jsi od něj očekával?

Určitě ano, pro mě bylo cílem hrát druhou ligu, což jsem hrával. To, že nepřišly výsledky, to se někdy stává. Ale mnohé zápasy jsme zvládali velice dobře, ve Znojmě, s Opavou i Baníkem. V nich jsme nabrali cenné zkušenosti a nemáme se za co stydět, i přes naše postavení v tabulce.