Národní fotbalová ligaFAČR

Rozhovor s trenérem Radimem Weisserem

14.05.2017 19:46 | S odstupem více než týdne a po třech absolvovaných zápasech jsme si po skončení oficiální tiskové konference k zápasu s Viktorií Žižkov sedli s trenérem Radimem Weisserem k delšímu rozhovoru.

Vraťme se ještě k utkání s Táborskem, jak jste jej hodnotil?

S Táborskem jsme se nevyvarovali chyb v přechodové fázi při přepnutí do obrany, navázání hráčů. Gól jsme obdrželi už v dvanácté minutě a pak je samozřejmě pro nás problém, abychom ztrátu doháněli. Zbytečně jsme zapříčinili odpískání penalty, když jsme pod balónem měli ještě dva hráče a do souboje nemuseli jít s takovým důrazem. Tento druhý gól rozhodl o výsledku.

V čem byl domácí duel se Žižkovem odlišný?

Hráče se snažíme přesvědčit o nutnosti odehrát kvalitně závěr sezóny a dnes to podle mě vzali za správný konec. Udělali radost nejen sobě, ale i lidem, kteří se kolem prostějovského fotbalu pohybují. To je to nejlepší, co mohou na hřišti pro naše diváky udělat.

V útoku nastoupili opět Píchal s Hladíkem, kterým se dařilo proti Opavě, proč se proti Táborsku neprosadili?

V Sezimově Ústí hrál na hrotu Píchal spolu s Alavedašvilim, který měl plnit více servisní úkoly pro rychlostní typy hráčů, Hladík útok doplňoval z kraje zálohy. Vzhledem k brzkému gólu jsme se pak nedostali k zamýšlené taktice vytvářet aktivní tlak na soupeře a donutit jej k chybě v rozehrávce. To jsme pak chtěli využít v brejkových situacích, jak to dnes předvedl právě Hladík. Nechtěli jsme hrát příliš dozadu, ale přímočaře, což se nám dnes dařilo. Ne vše jsme dotáhli až do konce, ale ve druhém poločase se nám dvě takové příležitosti podařilo proměnit. Zápas jsme zvládli díky tomu, že se nám dařilo jak směrem dozadu, tak dopředu. Také hráči vzali za své pokyny, jak chceme hrát, což se v minulosti úplně nedařilo. Za to si dnes pochvalu zaslouží.

Z hráčů dnes začalo čišet nebývalé sebevědomí, dovolili si i drobné technické finesy, co nového jste přinesl do kabiny?

Hráči slyší i ode mě podobné pokyny, jako od předchozích trenérů, nic převratně nového se do kabiny ani vnést nedá. Dnes byl důležitý bez branek odehraný poločas. Hráči si pak začali víc věřit, víc mezi sebou komunikovali, povzbudili se, což jsou právě ony dostupné zbraně, které můžeme v utkání použít a využít. Hráli s nadšením a nasazením a pak si i hráč dovolí indivduálně něco navíc.

Určitě sledujete výsledky týmu starších dorostenců, udělali vám na dálku radost?

Tento víkend se nám rozhodně povedl. Včera vyhrál tým U19 ve Vyškově, dnes porazili muži Žižkov, o to hezčí bude zbytek víkendu. Říkal jsem i hráčům po zápase, ať si to užijí, neděle je po takových výsledcích vždycky příjemnější.

Prostějov je v MSDL na druhém místě, jaké jsou ambice pro tento ročník?

Především chci zopakovat, že výsledky starších dorostenců jsou zrcadlem práce všech mládežnických trenérů v našem klubu. Výstupem pak má být výchova talentů, kteří se uplatní v elitním mužském týmu. To se dlouhodobě daří, v týmu jsou ročníky 94, 95, 96, už zapojujeme i Zapletala, který je ročník 98, a Píchala s rokem narození 2000. Chceme samozřejmě hrát v té horní polovině soutěže. Frýdek-Místek má v čele tabulky výrazný náskok, ale pak jsou až do pátého místa minimální odstupy. Druhý tým si zahraje baráž o postup do první dorostenecké ligy, což je pro hráče určitá meta, kterou vidí před sebou a která je může povzbudit v práci na tréninku. Samozřejmě kromě faktu, že se chtějí v určité kvalitě zapojit do mužského fotbalu. Tým postupuje zápas od zápasu a je otázka, jestli se jim podaří tohoto cíle dosáhnout.