Národní fotbalová ligaFAČR

FNL, 28. kolo: 1.SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 2:0

13.05.2017 21:31 | Konečně! Po smutné sérii porážek přišlo odbojované vítězství nad žižkovskou Viktorií, které po bezbrankovém poločase zařídil dvěma góly Hladík. Ten zužitkoval brejkové situace, první gól po přestávce zařídila stejná dvojice, jako jediné jarní vítězství nad Sokolovem, jenže v obráceném gardu.

1.SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 47., 72. Hladík
Rozhodčí: Matějček - Ratajová, Podaný; ŽK: 52. Skwarczek, 53. Sus, 71. Pančochář. Diváci: 260.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Halouska - Hirsch, Sus, Malý, Rus - Sečkář (82. Hýbl), Skwarczek, Pančochář, Zapletal (60. Machynek) - Hladík (90.+1 Marčík), Čtvrtníček. Trenér: Weisser.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Čapek (66. Telnar), Podrazký, Pavlata, Opluštil – Dočekal, Hašek (66. Šandera), Urbanec, Volek (58. Jelínek) – Švejdík, Hurka. Trenér: Vavruška.

Že by zápas nemusel dopadnout vůbec špatně, naznačil už po sedmi minutách Sečkář, který hlavičkoval jen těsně vedle branky. Na druhé straně Urbanec napodruhé trefil přesně místo, kde stál připravený Halouska. Po půlhodině hry se zastřeloval i Hladík, zatím však mimo branky. Hosté po nepřímém kopu sice rozvlnili síť, Hašek však mířil z úhlu jen do boční sítě.

Pohroma mohla přijít, jak jinak, těsně před přestávkou. Po Haškově akci se dostal k dorážce Čapek, který nastřelil břevno Halouskovy branky. Další nebezpečím zaváněl volný kop v poslední minutě, míč však našel opět Halouska v náručí.

Vstup do druhé půle nemohl dopadnout lépe. Sečkářovi se na půlící čáře přece jen podařilo přistrčit míč Hladíkovi, který využil své rychlosti, zbavil se obránce a střelou pod břevno poslal náš tým do vedení. Odpovědí hostí byla jen střela z voleje těsně mimo, na druhé straně Skwarczek uvolnil opět Hladíka, který trefil spojnici tyče a břevna!

Velký zápas odehrál také Pančochář, který neúnavně pracoval ve středu hřiště a dostal se i do zakončení, jeho pokus mířil ale přesně na brankáře Hrubeše. O chvíli později však byl Hrubeš znovu překonán – Hladík se dostal do dalšího brejku, odstavil si obránce i brankáře a podél něj přidal vítěznou pojistku!

Vzápětí se Hladík dostal k další zajímavé střele, ta ovšem už mířila vedle branky. Na druhé straně se po nějaké době zapotil i Halouska, když musel vyrážet v rychlém sledu pokusy Podrazkého i Dočekala. Do nadějné pozice se dostal i obránce Rus, jeho snaha trefit hlavičkou centr Skwarczeka ovšem vyšla naprázdno.

Velmi pěkný zápas, který přinesl spoustu pohledných fotbalových momentů, už ke konci větší vzrušení nepřinesl. Po závěrečném hvizdu tak mohli domácí hráči zvesela poděkovat svým fanouškům.

Hlasy po utkání

Radim Weisser ozřejmil, čím lze čelit kvalitnímu soupeři. „Viktorka je samozřejmě kvalitní tým a my jsme jí chtěli čelit dostupnými zbraněmi, které máme k dispozici, to znamená maximální nasazení, pracovitost, běžecká náročnost, organizovanost v defenzivě. Potřebovali jsme se vyhnout individuálním chybám, které nás v minulosti srážely. Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, být trpěliví a využít okének v obraně, nějaké chyby soupeře. To se nám podařilo při vstupu do druhého poločasu, což kluky povzbudilo. Soupeř chtěl hrát, což nám umožnilo využít brejkových situací, na kterých jsme pracovali. Musím za této situace pochválit hráče i realizační tým za pracovitost, s kterým přistupují k závěru soutěže,“ ocenil trenér všechny okolo našeho týmu.

Trenér Viktorky David Vavruška připomněl současné rozpoložení týmu. „Do Prostějova jsme přijeli ve chvíli, kdy se nám nedaří, padá na nás deka. Nemyslím, že by hráči něco podcenili, utkání odpracovali tak, jak měli, ale potkaly nás situace, které se nám poslední dobou stávají. V první půli jsme třeba špatně vyřešili dvě situace na zadní tyči, pak jsme trefili břevno. Pokud bychom šli do vedení, asi by se utkání vyvíjelo trochu jinak. Obě mužstva se vydala ze všech sil, góly ale střílel soupeř. Při první brance jsme udělali chybu při autovém vhazování na vlastní polovině, pak jsme se dostali do křeče a nabídli soupeři brejkové situace,“ zhodnotil průběh zápasu.