Národní fotbalová ligaFAČR
FNL: 1.SK Prostějov - MFK Vítkovice...neděle 28.5., 15:00 hod. :::

Střípky ze šatny: Karel Kroupa

11.04.2017 23:05 | Stejně jako několik dalších, kapitán Karel Kroupa takovou atmosféru během své kariéry mnohokrát zažil. I pro něj byl možná zápas s Baníkem výjimečný, jakýmsi pomyslným vrcholem jeho prostějovské mise.

Jak ze svého pohledu kapitána týmu hodnotíš utkání s Baníkem?

Zápas splnil všechny předpoklady. Fanoušci kromě pár světlic fandili, takže klobouk dolů před nimi. Kulisa byla super. I když fandí soupeři, stejně vás to nakopne, ta atmosféra vás do zápasu vtáhne. Hraje se lépe, než když přijde třeba dvě stě padesát diváků.

Jistě se shodneme, že penalta byla zásadní pro další vývoj zápasu...

Penalta byla zlomový moment, ale rozhodčí ji písknul, takže nezbývá, než to přijmout. Baník si chtěl odvézt tři body, což se mu povedlo. Průběh zápasu byl vyrovnaný, slušela by mu remíza. Bohužel jsme si nevypracovali žádnou vyloženou šanci. Já měl jedinou nebezpečnější hlavičku. Baník si pár závarů vytvořil, Halouska toho také hodně pochytal. Herně nás sice Baník nepřehrál, ale na šance a závary byl lepší.

Ve Vlašimi narazíme na trochu jiný tým, ovšem nikoli snadnější...

Ano, bude to jistě těžký zápas. Hrají rychlý, brejkový fotbal. Troufám si říct, že Vlašim na tom bude herně lépe než Baník.