Národní fotbalová ligaFAČR
FNL: 1.SK Prostějov - MFK Vítkovice...neděle 28.5., 15:00 hod. :::

Střípky ze šatny: Martin Hirsch

11.04.2017 23:00 | No není tohle smůla? Dlouholetý prostějovský hráč a pověstný srdcař, v jedné době i kapitán týmu, který prošel novodobým "eskáčkem" ve všech soutěžích až do profesionálního fotbalu, sledoval utkání s Baníkem na vlastním stadionu pouze z VIP prostor. Karetní matematika v profi soutěžích je totiž neúprosná.

Asi jsi zápas s Baníkem prožíval úplně jinak, když jsi nemohl být přímo na hřišti?

Není to poprvé, bohužel. Už loni, když jsme hráli o postup s Vítkovicemi, jsem se nechal úplně hloupě vyloučit, teď jsem pro změnu dostal čtvrtou žlutou. Celý zápas ve Znojmě jsem si dával pozor, měl jsem tuto hrozbu samozřejmě v hlavě. Možná, kdybych na to tolik nemyslel, tak by to dopadlo dobře. Teď už je to lepší, ale před zápasem, v noci, a vlastně celý předchozí týden jsem to hodně prožíval. Je to hrozný pocit, když k nám přijede Baník, člověk vidí ty zástupy fanoušků, vnímá atmosféru, a nemůže být u toho. Je to prostě jiné a těžko se to skousává.

Na druhou stranu jsi měl na zápas trochu jiný pohled než obvykle. Jak jej hodnotíš?

Byla to také do jisté míry zajímavá zkušenost, dívat se na zápas ze shora, to je vidět opravdu úplně všechno. Někdy má třeba hráč tendenci nebrat všechny pokyny a výtky trenérů úplně doslova, protože z hřiště samotného to není tak markantní. Bylo dobře vidět, že druhá liga je opravdu rychlá, hráč musí dávat balón rychle od nohy, hrát maximálně na dva doteky. Přes kvalitativní rozdíl jsme dlouho drželi dobrý výsledek, kluky nabudila atmosféra, jezdili, makali, takto je potřeba hrát každý zápas.

To bylo ovšem jen do třiašedesáté minuty...

Pak přijde situace, která ovlivní celý zápas. Kdyby dali normální gól ze hry, není co namítat, v tomto případě zase zůstane stín hořké pachuti. Ani já jsem situaci přesně neviděl, protože jsem, jako všichni, sledoval míč. Matěj Hýbl tvrdil, že to faul v žádném případě nebyl, ve vápně byla série soubojů tři na tři, najednou leželi na zemi, klasická penaltová situace to jistě nebyla. Možná by se pak bezbrankový výsledek udržel, nebo šance na něj by byla o dost větší.

Zápas byl samozřejmě z bezpečnostního hlediska rizikový, jak jsi vnímal baníkovské fanoušky?

Když jsem viděl to množství fanoušků Baníku, říkal jsem si, že to nemůže dobře dopadnout, ale nakonec se projevili opravdu jen po skvělé fotbalové stránce. Radost pohledět, také jsem si je natočil na telefon. Tohled tady asi už dlouho nezažijeme. Snad ještě nebude nějaký průšvih po zápase, ale tady pořadatelé vše zvládli na jedničku.