Národní fotbalová ligaFAČR
FNL: 1.SK Prostějov - MFK Vítkovice...neděle 28.5., 15:00 hod. :::

Střípky ze šatny: Aleš Schuster

10.04.2017 21:52 | Zkušený stoper Aleš Schuster patří k hráčům, kteří toho už mají hodně odkopáno. Specifická atmosféra duelů s Baníkem na ně sice do té míry nepůsobí, ale i jim se v takovém prostředí hraje lépe...

Hráč tvého formátu zažil podobných utkání víc. Kolikrát jsi už hrál s Baníkem?

Něco už jsem proti Baníku odehrál. Vždycky je to vyhecované, i v Brně jsou ty zápasy rizikové. Navíc teď ve druhélize, když chtějí postoupit, s nimi vždycky jezdí tolik fanoušků, že mají prakticky domácí prostředí. Myslím, že udělali dobrou atmosféru, pro nás to bylo dobré, i nás to vyhecovalo. Jenom škoda, že jsme z toho neurvali nějaký bod.

Viděl jsi penaltovou situaci?

Možná to byla nějaká kompenzace. Udivilo mě, že to odpískal a přitom hráč ještě ani neodcentroval, balón ještě ani nebyl ve vápně. Byl tam nějaký souboj, asi nějaké držení. Přesně jsem to neviděl, musím se podívat na video.

Přitom šlo opět o zlomový moment?

Takové zápasy jsou těžké. Baník byl favoritem, chtěli vyhrát. My si nemáme na co stěžovat. Odehráli jsme docela dobrý zápas. Ta penalta to jistě zlomila. Soupeř se pak uklidnil, držel balón. Pak přišel druhý gól ze standardky a bylo po zápase. Škoda, že jsme nedali nějaký gól pro naše fanoušky.

A co říkáš na fanoušky Baníku a jejich pyrotechniku?

Dýmovnice k tomu patří. Já to takhle beru. Fanoušci už jsou takoví, objíždí víkendové zápasy. Pro Prostějov je pozitivní, že tribuna pro hosty vydržela.

Máme za sebou dva ze série těžkých soupeřů. Teď jedeme do Vlašimi, kde zrovna skončil trenér Hašek. Může to hrát roli?

Zápas bude úplně jiný. Oni jsou fotbaloví, spousta hráčů prošla Spartou. Budou na balónu, budou chtít hrát. I když tam trenér Hašek není, je to ještě krátká doba, budou hrát stejným stylem.