Národní fotbalová ligaFAČR
FNL: 1.SK Prostějov - MFK Vítkovice...neděle 28.5., 15:00 hod. :::

Střípky ze šatny: Lubomír Machynek

10.04.2017 21:46 | Nebýt vykartování Martina Hirsche, pravděpodobně by jej zápas s Baníkem minul. Lubomír Machynek se však dal dohromady po zranění a obránce Baníku několikrát ?po lajně? docela prohnal. Chtělo to jen finální přihrávku...

Po pauze zaviněné zraněním jsi nastoupil v základní sestavě a zrovna proti Baníku. Jak jsi utkání prožíval?

Musím říct, že vzhledem k  jejich útočným rychlíkům jsem měl na kraji obrany dost práce. My jsme předvedli bojovný výkon. Nebýt penalty, tak si myslím, že gól padnout nemusel. Je to škoda, ale zápas to byl dobrý. Pak už jsem já osobně ztratil síly a musel jsem se dát vystřídat.

Střídání tedy bylo vynucené?

Já jsem laboroval s kotníkem, ale ten kotník v tom toli nehrál. Střídal jsem kvůli křeči. Tak jsem se nechal vystřídat, ať tam jde nějaká "čerstvá puška".

Zejména v první půli bylo znát ofenzivní snažení po křídle, ale centr nějak chyběl?

Chtěl jsem nebát se a jít, bohužel to ale bylo v takových okamžicích, kdy už jsem neměl sílu na nějaký centr. Byl to vždycky několikametrový sprint a pak už to nešlo. Tak jsem ztratil asi tři míče a musel jsem zase zpátky. Škoda, že centry do vápna dnes nešly, ale aspoň zkouška to byla.

Byl jsi u té penalty? Jak jsi viděl celou situaci?

Asi šlo o to, že se tam dva hráči zavěsili do sebe. Matěj Hýbl nenechal soupeře rozběhnout, ale rozhodčí to posoudil jako penaltový zákrok. Dalo se to vyřešit jen domluvou, nemusela se pískat penalta. Nebylo to ve hře, nebyl tam souboj, prakticky ani balón. Ten byl ještě na praporku a rozhodčí už pískal penaltu.

Baníkovští fanoušci trošku pozlobili pyrotechnikou, ale jinak se obavy nenaplnily...

My jsme si s klukama říkali, že právě oni dělají fotbal, tu specifickou úroveň. I když je to proti nám, tak se hraje úplně jinak. Dýmovnice mají v každém zápase. Je trošku nepříjemné hrát v takovém ovzduší, ale umí zlobit i víc. Udělali dobrou atmosféru, samozřejmě i naši fanoušci. Obavy byly na místě, ale dopadlo to dobře.

Co ti osobně dal zápas proti Baníku?

Baník nepředvedl úplně to, co umí. Hráli jsme docela agresivně. A mě osobně to určitě obohatilo, nabral jsem novou zkušenost. Hrál jsem proti dobrým hráčům. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit a budu doufat zase v nějaký takový zápas.