ProstějovSK Olomouc Sigma
6:0(6 : 0)
so 21. 10. 2023 15:30 @ Olympijská ul., UMT, 1.liga starších žákyň Morava, 9. kolo

WU15: 1. SK Prostějov - SK Sigma Olomouc

1. Liga starších žákyň Morava

1. SK Prostějov - SK Sigma Olomouc 6:0 (6:0)

Branky: 10. 20. Langrova, 24. 30. Koudelková , 36. Kalabisová ,38. Lhotová

Sestava: Stará, Hýblová, Václavková, Filipová, Kalabisová, Sklenářová, Mikulová, Lhotová, Burešová, Langrová, Koudelková, Nováková, Všetičková, Růžičková

Do utkání jsme vstoupili velice aktivně. Už od prvních minut jsme měli v utkání převahu a tu jsme zúročili již v 10. minutě, kdy skóre otevřela Langrová. Naše aktivita byla stupňující a soupeř se prakticky nedostal na naši polovinu. Ve  druhé půlce prvního poločasu jsme začali využívat i levou stranu a otáčeli hru, z čehož pramenily další vstřelené góly Langrové, Koudelkové a čerstvě střídající Kalabisové. Po zakončení Lhotové jsme šli do kabin se šesti gólovým náskokem.

Soupeř z Olomouce reagoval do druhého poločasu několika změnami na postech, ale systém hry zůstal stejný a tak mohly hráčky Prostějova v klidu drzet míč na svých kopačkách a druhý poločas se soustředit na připravnou fázi a trpělivě chodit do postupného útoku bez jakéhokoliv stresu. Soupeř byl nebezpečný dvakrát v celém utkání, pokaždé si poradila Stará, která má další nulu. V druhém poločase musíme holky i přesto, že již nepadl gol pochválit. Přesně plnily pokyny a trpělivě otáčely hru a hrali velice pohledný fotbal. “Derby je naše” :)