Prostějov1. FC Slovácko
2:0(0 : 0)
ne 24. 3. 2024 14:30 @ Olympijská ul.-tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 14. kolo

WU15: 1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko

1. Liga starších žákyň Morava

1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)

Branky: Lhotová, Petráňková

Sestava: Stará - Sčučková, Filipová, Koudelková, Pacalová T. - Sklenářová, Lhotová, Mikulová, Petráňková, Pacalová A., Langerová

Střídání: Burešová, Kalabisová, Václavková, Všetičková, Nováková, Kalousková

Dnes nás čekal tým z čela tabulky, dlouholetý lídr v ženském fotbalu. Do utkání jsme vstupovali s pokorou, ale s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek.

První poločas holky splnily taktické pokyny a poctivě se při ztrátě snažily dostat pod míč, aby co nejvíce eliminovaly možnost soupeřova přečíslení a sílu na míči. Soupeř se nedostal za první polovinu k jedinému zakončení na branku. Všechna nebezpečí, vzniklá především při zbrklé rozehrávce, výborně hasila na pozici stoperky Koudelková. Naopak my jsme byly týmem, který mohl v první poločase minimálně dvakrát skórovat.

Druhý poločas byla znát nervozita soupeře, který není zvyklý vstupovat do dalšího poločasu bez brankového náskoku. My jsme poctivě bránily a předvedly několik provedených akcí z protiútoku. Soupeřova nervozita stoupala a výsledkem byl faul a tak první branku utkání vstřelila ze standardní situace Lhotová. My jsme se dostaly více do hry a začaly na holky ze Slovácka tlačit. Jeden z mnoha protiútoků proměnila výborně nabíhající Petráňková, která zachovala klid při koncovce a zvýšila na 2:0. Poslední minuty jsme byly pod silným tlakem soupeře, ale naše obrana vše zvládla a za pomocí dalších řad zvládla i konec utkání!